İzmir Araç Kiralama

Ege'nin İncisi tanımı ile bilinen İzmir,doğal ve tarihi zenginlikleriyle kendine hayran bırakan bir güzelliğe sahiptir. Turizmin gözde kentini dilediğiniz gibi gezmek ve her köşesini keşfetmek isterseniz İzmir’de araç kiralamak iyi bir tercih olacaktır. iZMiRCAR Araç Kiralama olarak, tatilinizi rahat geçirmeniz için hizmet vermekteyiz.
Keşfetmeyi sevenlerin uğrak noktası olan İzmir'in, özellikle sahil kesimleri insanı kendine bağlamaktadır. Her ne kadar Akdeniz şehirlerinden biri olsa da, sakin bir yapıya sahip olması nedeniyle huzuru arayanlara istediklerinden fazlasını vermektedir.
Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden biri olmakla birlikte, merkezden uzaklaştığınızda kendine özgü yapısı bulunan mekanları da keşfedebilirsiniz.
Antik çağlardan bu yana birçok medeniyete de ev sahipliği yapmış olan şehir, bu özelliği ile de önemli bir kültür merkezidir.

İzmir'de Görülmesi Gereken Tarihi Yerler

Tarihi mekanlardan biri olan İzmir Saat Kulesi, Konak Meydanı’nda yer almaktadır. Şehrin simgesi olarak da bilinen bu eser, görülmeye değer yapılar arasındadır. Kesme beyaz mermerden yapılan bu eser, ll. Abdülhamit döneminden kalmıştır.
Saat Kulesi 'ne oldukça yakın bir yerde bulunan tarihi Kemeraltı Çarşısı ise halen işlevselliğini korumaktadır. Konak Meydanına yakın konumda bulunan tarihi çarşının bulunduğu sokak Mevlevi Sokağı olarak anılmaktadır.
Kızlarağası Hanı ise çarşının içerisinde yer alan tarihi mekanlardan bir diğeridir. İzmir Limanından gelen tüccarlar için önemli bir merkez olan han, günümüzde de faaliyetine devam etmektedir.
Karataş semtinde bulunan ve İzmir ile bütünleşen diğer mekan ise Tarihi Asansör'dür.Bu asansörün yapımı, ulaşım konusunda sorun oluşturan bölgenin yapısından kaynaklanmıştır.
Mithat Paşa Caddesi ve Şehit Nihatbey Caddesi arasındaki kot farkı nedeniyle yapılmış olan 155 basamaklı merdivenin kullanılması gerektiği yıllarda Tarihi Asansör 'ün inşa edildiği bilinmektedir. Döneminde sağladığı yararın yanı sıra, görsel anlamda da öneme sahip olan bu yapı, Marsilya'dan getirilen özel tuğlalar ile inşa edilmiştir. Kenti kuş bakışı izlemek isteyenler için Tarihi Asansör mükemmel bir seçenek olacaktır.
Tarih kokan bu mekanları aynı gün görmek isterseniz, İzmir’de araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İzmir'in Önemli Müzeleri

Bir şehrin kültürünü ve geçmişini öğrenmek açısından müzeler oldukça önemlidir.İzmir, doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ile olduğu kadar, müzeleri ile de dikkat çekmektedir. Bu bakımdan, şehri gezmek isteyenlerin, mutlaka müzeleri de görmesi gerekmektedir. İzmir Arkeoloji Müzesi de bunlardan sadece bir tanesidir. Arkeoloji Müzesi, ulaşım bakımından da oldukça kolaydır.
Körfezin karşısında bulunan Bahribaba Parkı içerisinde konumlanmıştır. Arkeoloji müzesinde, eski medeniyetlere ait izleri bulabilirsiniz. 3 kattan oluşan müzede eserler, kronolojik olarak sıralanarak ziyaretçilere sergileniyor. Tercihinize göre İzmir’de araç kiralama hizmeti alarak aynı gün içerisinde Etnografya müzesini de gezme imkanına sahip olabilirsiniz.

Efes...İzmir'de Yapılacak Tarihi Gezinin İlk Adresi

Efes, 9 bin yıllık tarihi ile İzmir’in oldukça önemli bir turizm bölgesidir. Tarihi açıdan çok değerli olan belde, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır.Sahip olduğu tarihi eser zenginliğinin dışında, kültürel açıdan da bir geçmişi olduğu bilinmektedir.
Efes, dönemin önemli liman kentlerinden biridir.Ayasuluk Kalesi ve Artemis Tapınağı, Efes'te gezilmeye değer mekanların başında gelmektedir. Ayasuluk Tepesi şehrin ilk yerleşim yeri olarak da bilinmektedir. Bu bölgede Hititlerin yanı sıra Anadolu kavimleri de yaşamıştır. Efes, bugünkü göz kamaştırıcı yapısına Roma döneminde ulaşmıştır.
Efes gezisinden sonra İZMİRCAR Araç Kiralama Şirketi aracılığı ile temin ettiğiniz araçla Selçuk gezisi de yapabilirsiniz.Efes'te araba kiralamak, daha geniş bir rota belirlemeniz için sizi teşvik edecektir.

Alaçatı ve Çeşme - Deniz, Kum, Güneş Ve Daha Fazlası

Alaçatı, İzmir'in gözde tatil merkezlerinden biridir. Bozulmamış dokusu ve tarih kokan sokakları ile içinizi ısıtacak bir deneyimin tadını çıkarabilirsiniz.Alaçatı, sörf tutkunlarının ilk durağıdır. Her yıl yoğun bir ziyaret alan bu bölge, sörf yapmak isteyenler için oldukça elverişli bir konumdadır.Ayrıca burada sörf eğitim okulları da mevcuttur.Diğer bir özelliği de eşsiz mimarisi ile göze çarpan Alaçatı taş evleri…Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında yapacağınız gezinti,size tarihi bir keşif yapma hissi verecektir.Alaçatı evlerini keşfetmek için kiraladığınız aracın kontağını bir süreliğine kapatabilirsiniz. Çünkü beldenin her bir sokağını yavaş yavaş keşfetmekten keyif alacaksınız.Ayrıca, antikacılardan organik pazara kadar, vakit geçirebileceğiniz pek çok alternatif bulunmaktadır.

Alaçatı’da araç kiralamak, Çeşme ziyaretinizde de dilediğiniz gibi keşifler yapmanızı sağlayacaktır.
Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri de Çeşme’dir. Çeşme, sahip olduğu berrak denizi ve kumsalları nedeniyle oldukça tercih edilen bir tatil bölgesidir. Önemli plajlarından biri olan Altınkum, Çeşme şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunmaktadır.Ayrıca kültürel bir gezinti de yapmak isterseniz, Erythrai Antik Kenti, Çeşme Kalesi ve pek çok tarihi yapıyı ziyaret edebilirsiniz. Çarşı girişine çok yakın olan Çeşme Kalesi, deniz ve çevre manzarasını seyretmek için oldukça uygun konumdadır.Çeşme’de araç kiralamak, seyahat etmek istediğiniz her yere daha kolay ve rahat ulaşmanızı sağlar.Ayrıca, İzmir Havalimanı 'ndan Çeşme ve Alaçatı 'ya gitmek için transfer seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Urla - Her Mevsim Ayrı Bir Keyif

Çok değil, birkaç yıl öncesine kadar oldukça sakin bir yapıya sahip olan Urla, şimdilerde gördüğü ilgi nedeniyle özellikle hafta sonlarında çok yoğun ziyaret almaktadır. Yaz tatili ya da hafta sonu kaçamağı için ideal yerlerden biridir. Ilıman iklim özelliği sayesinde her mevsim ziyaret edebilirsiniz.Urla'da araç kiralamak isteyebilir ya da İzmir Havalimanı 'nda transfer hizmeti alarak, Urla'ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Urla’da vaktin nasıl geçtiğini anlamazsınız.Demirci Koyu’nda denizin tadını çıkarabilir, Sanat Sokağında vakit geçirebilirsiniz.Eğer bir edebiyat düşkünü iseniz Necati Cumalı Ada Evi Müzesini gezebilirsiniz.
Klazomenai Antik Kenti ve Malgaca İçmeleri de Urla'da turistlerin uğrak mekanları arasında yer almaktadır.
Urla'ya yüksek bir noktadan bakmak isterseniz Güvendik Tepesi en ideal noktadır.
Yemeklerinden tarihi köylerine kadar geniş bir kültür yelpazesi bulunan bu bölgede, asırlık çınar ağaçlarını görmek ve organik tatlar denemek için rotanızı Bademler köyüne çevirmelisiniz.

Seferihisar...İzmir'de Turizmin Yeni Gözdesi

Seferihisar, milattan önce 1000'li yıllarda Akalardan kaçan Girit halkı tarafından inşa edilen bir turizm ve kültür bölgesidir. İyonyalılar'ın da yerleşim yeri olan ilçede yer alan Teos Antik Kenti, turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir.Seferihisar’ı görmek ve tanımak için İzmir havaalanında ucuz araba kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İyonyalılar’ın eseri olan Dionysos Tapınağı, Şarap Tanrısı olarak da bilinen Dionysos'a ithaf edilen en büyük tapınak olarak bilinmektedir. 16. yüzyılda inşa edilen Sığacık Kalesi, farklı işlevler ile halen kullanılmaktadır. Kale içerisinde, bölgenin yerel halkı tarafından ziyaretçilere sunulan yöresel yiyecek ve hediyelik eşya pazarı kurulmaktadır.Ege'ye özgü bitkisel yiyecek seçeneklerini belde pazarında bulabilirsiniz. Başka bir deyişle, Seferihisar,farklı lezzetler ve sakin bir tatil arayışında olanlar için en uygun seçenekler arasında yer almaktadır. Ayrıca, tatil planınızı Eylül ve Kasım aylarına denk gelecek şekilde yaparsanız, her yıl sonbahar döneminde düzenlenen Seferihisar Mandalina Festivali'ne katılabilirsiniz.

Foça

Tarihi güzellikleri ve mitolojiye konu olan efsaneleri ile Foça, İzmir'in gözde ilçeleri arasında anılmaktadır. Zengin bir kültüre sahip olan Foça, İzmir 'de tatil yapmayı düşünenler için mutlaka gidilmesi gerekenler yerler listesinde yer almalıdır. Eski taş yapıları daha çok Eski Foça merkezinde görebilirsiniz. İlçenin tarihi dokusunu keşfetmek isteyenler, geziye Eski Foça'dan başlayabilir.
Efsanelere konu olan Siren Kayalıkları Foça’da bulunur.Adının Homeros Destanı'ndan geldiği bilinir. Bu bölgede denize girmek yasaktır.Fakat manzarayı izlemenin keyfi başkadır. İyon kentinden günümüze miras kalan Athena Tapınağı da yine Foça'da ziyaretçilerini beklemektedir. İlçeye gelmişken Heredot Duvarı ve Şeytan Hamamı’nı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Buraları ziyaret ettikten sonra, biraz da hayatın içine karışmak istiyorum derseniz, rotayı Yeni Foça'ya çevirmelisiniz.

Şirince Köyü...Bir Köyden Daha Fazlası

Şirince Köyü, İzmir’in kültürel yapıları ile ünlü Selçuk ilçesine bağlıdır.Gezi amacıyla İzmir’e geldi iseniz ve planlarınız arasında tarihi bölgeleri görmek var ise Selçuk ilçesi listenin en başında yer alacaktır. Tabii buralara kadar geldikten sonra, adını dünyaya duyurmuş olan Şirince Köyü’nü de görmeden gitmek olmaz. Şirince’yi 'de ziyaret etmenizi önemle tavsiye ederiz. Öyle ki Şirince’ yi gördükten sonra bir köyden beklentileriniz oldukça artacaktır.
Eski Rum evlerini görme imkanına sahip olduğunuz bu köy, aynı zamanda şarapları ile de bilinmektedir. Dilerseniz bu eşsiz lezzetlerden tadabilir ve tarih kokan yapıların içerisinde olmanın vermiş olduğu duygular ile kendinizi zaman yolcuğuna çıkmış gibi hissedebilirsiniz.Köy sokaklarında gezerken misafirperverliğiyle bilinen yöre halkı ile sohbet edebilirsiniz.
Bu köye ait olan Aziz John Baptist Kilisesi, yakın zamanda aslına uygun bir biçimde restore edilmiştir. Genellikle kendi el becerileriyle ürettikleri ürünleri satan kadınları bu kilisenin avlusunda görmeniz mümkündür. Ayrıca, köyün ara sokaklarında da alış veriş yapma imkanı vardır.
Sevdikleriniz için, yöreye özgü bir hediye almak, veya buralara ait lezzetleri tadabilmek için pek çok mekan bulabilirsiniz. Burada bulunan lezzetli yiyecekler aynı zamanda İzmir'in ortak tatları arasında yer almaktadır.

Bergama

8500 yıllık bir geçmiş ile medeniyetler beşiği olarak tanımlayabileceğimiz Bergama'nın, İzmir şehir merkezine uzaklığı 110 KM’dir. Helen uygarlığından İyonlar’a kadar pek çok kültürün izlerini burada görme imkanına sahipsiniz. Sadece yerleşim yeri olarak değil, kültür,turizm alanında ve aynı zamanda şifalı doğal kaynakları sayesinde, sağlık bakımından da önemli merkezlerden biri olmuştur. Bereketli toprak yapısı ile bilinen bu bölge aynı zamanda, tarihte ilk doğal tedavi merkezi olarak kabul görmektedir. Tıp tarihinde kullanılan ilk araç ve gereçlerin bu bölgede bulunduğunu düşünecek olursak, Bergama’nın sağlık bilimindeki rolünün önemini anlamış oluruz. Bergama’da bulunan doğal tedavi yöntemlerinden bazıları şöyledir:Şifalı sular,çamur ve güneş aracılığıyla yapılan tedaviler…Spor,müzik ve tiyatro yardımı ile yapılan tedavi yöntemleri…
Diğer bir özelliği de, eczacılık dalının simgesi olan yılan sembolü burada bulunmuştur.
İlçede yer alan Pergamon Antik Kenti ise, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Dünyanın ilk tiyatrosu ve en dik tiyatrosu Bergama'da bulunmaktadır. İzmir gezisi yapmak isteyenlerin Bergama'ya bir günlerini ayırmaları yeterli olacaktır.

Dikili...Mavi Bayraklı Koylar

İzmir’in doğal kaynakları ile bilinen diğer bir ilçesi de Dikili’dir.Şifa dağıtan kaynaklarının yanı sıra, mavi ve temiz denizi ile Dikili ideal bir tatil merkezidir.İzmir'e 120 km mesafede bulunmaktadır. Her mevsim ziyaretçi almakta olan bölge, 40 km'lik kıyı şeridinin olması nedeniyle ziyaretçilerinin beğenisini kazanmaktadır. Ayrıca yılın farklı dönemlerinde yapılan festivaller, Dikili adının öne çıkmasını sağlamaktadır.
Kültürel açıdan da önem arz eden ilçe, antik dönem şehirlerinden biri olan Pergamon'un en önemli liman kentidir. Dikili, sıcak kanlı insanlarıyla oldukça şirin bir tatil bölgesi niteliğindedir.İzmir’de huzurlu bir tatil yapmak için gerekli tüm olanaklara sahip olan ilçe, en uygun seçenekler arasında yer almaktadır.

Karaburun...İzmir'in Gizli Cenneti

Karaburun; gözden uzak bir şekilde, gün boyu denizin ve güneşin tadını çıkararak tatil yapmak isteyenler için tam da aranılan yerdir. Bakir doğası ile dikkat çeken ilçenin İzmir merkez bölgesine olan uzaklığı yaklaşık 1 saat 20 dakikalık mesafedir. Ayrıca, ilçede bulunan dalış kursu eğitim merkezlerinde eğitim alarak su altı dünyasını keşfetmek de mümkündür. Tüm doğallığını korumuş haliyle karşımıza çıkan ilçede, kamp yapmak isteyenler için de uygun imkanlar bulunmaktadır.

Tatilden beklentiniz deniz, güneş ve huzurdan ibaret ise Karaburun tam size göre. Ayrıca İzmir merkeze çok uzak olmaması sayesinde dilediğiniz zaman hayata yeniden karışma imkanı bulabilirsiniz. Genellikle yaz tatili için düşünülen Karaburun, ayrıca sakin kış tatilleri için de düşünebileceğiniz seçenekler arasında yer alabilir.

İzmir Sanat ve Tarih Müzesi

Sanat ve Tarih Müzesi, İzmir Kültürpark içerisinde ve oldukça geniş bir alana kurulmuştur. Şehrin geçmişine ait birçok ayrıntıyı bulabileceğiniz müzede bir çok eser mevcuttur. Üç bölüme ayrılan bu eserler; seramik eserler,taş eserler ve kıymetli eserler adı altında, pek çok detay ile birlikte ilgili ziyaretçilerini beklemektedir. Müzenin seramik bölümünde, özellikle Bizans döneminden kalma seramikler sunulmaktadır.Taş eserler bölümünde, Arkaik dönemden Helenistik döneme kadar bir çok zamanın zengin birikimi bulunmaktadır.Kıymetli eserler bölümünde ise, milattan önce 6. yy'dan Osmanlı dönemine kadar yörede bulunan değerli taşlar, sikkeler ve cam gibi pek çok eser sergilenmektedir.

İzmir'in Antik Kentleri

Antik kent zenginliği ile bilinen İzmir, bu konuda başı çeken merkezler arasında yer almaktadır. Bergama ve Efes antik kentleri hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. Adı çokça duyulmamış olan Agora Antik Kenti, az bilinse de önemli özelliklere sahiptir. Pagos Dağı’nın eteklerinde yer alan bu kentin en önemli özelliklerinden bir tanesi; dünyada, kalıntıları şehir merkezinde bulunan tek kent olmasıdır.

Çeşme 'nin Ildırı Köyü'nde bulunan Erythrai Antik Kenti 'de diğer bir kültürel mirastır.Bu kent, döneminin en önemli ticaret merkezleri arasında yer almıştır. Erythrai, kırmızı anlamına gelmektedir.

Bergama ilçesinde yer alan ve günümüze kadar ulaşan başka bir kültürel miras da Pergamon Antik Kenti’dir. Bergama ilçesinin tarihi zenginliği olarak hala varlığını sürdüren bu kent, Mısırda bulunan İskenderiye Kütüphanesi 'nden sonra dünyanın en büyük kütüphanesi olarak bilinmektedir. Asya'nın ise ilk kütüphanesi olarak bilinmektedir. Özellikle 200.000 ciltlik arşivi ile oldukça dikkat çekmektedir.Pergamon Antik Kenti’nin başka bir özelliği de çamur, güneş ve müzik gibi araçların, tedavi yöntemi olarak kullanıldığı ilk merkezlerdendir.

İzmir'de Şehir İçi Ulaşım Araçları

İzmir'in şehir içi ulaşım ağı konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. İzmir şehir içi seyahatinizde, otobüs, minibüs ve raylı sistem ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz.Tabii gezintilerinizi daha rahat yapmanızı sağlayacak olan başka alternatifler de mevcuttur. Bunlardan bir tanesi olan İzmir’de araç kiralama seçeneği,hayatınızı kolaylaştıracak ve şehir gezintinizde daha eğlenceli anlar geçirmenize yardımcı olacaktır.

İzmir Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

İzmir Adnan Menderes Havalimanı 'nın şehir merkezine uzaklığı 18 kilometredir.
İzmir’e, hava yolunu kullanarak gitmeyi planlıyorsanız,İzmir Havalimanında ucuz fiyatlı araba kiralama hizmeti alabilirsiniz. Şehri rahatça gezebilmek için,İzmir’de araç kiralama hizmeti veren iZMiRCAR 'ın internet sayfasına girerek, yalnızca birkaç adımda rezervasyon yapabilirsiniz.Seçiminiz olan arabayı havalimanında teslim aldığınız anda, keyifli bir yolculuğun ilk adımını atmış olursunuz.
Ulaşım için diğer bir seçenek de transfer imkanlarından yararlanmaktır.Bu hizmet ile şehir trafiğinin vermiş olduğu stresi ve yorgunluğu yaşamadan, gitmek istediğiniz konuma özel şoför eşliğinde,rahatça ulaşabilirsiniz.
Şoförlü ya da şoförsüz olarak tercih edilen oto kiralama hizmeti, günlük yaşamda da kullanılarak, hayatımızı kolaylaştıran önemli sektörler arasına girmiştir.

İhtiyacınıza göre İzmir’de minibüs kiralamak da isteyebilirsiniz. Kiralık minibüs türü araçlarla seyahat etmek, kalabalık bir grup halinde vakit geçirmeyi seven kişiler için tercih edilen bir ulaşım seçeneğidir.Bu sebeple, 9 kişilik yolcu kapasitesi olan kiralık minibüsler, yolculuklarınıza renk katacaktır.

İzmir Havalimanı’nda araç kiralama hizmeti vermekte olan iZMiRCAR Araç Kiralama, taleplerinizi karşılamaktan memnuniyet duymaktadır.İzmir Havalimanı 'ndan araba kiralama talebinizi iletmek ya da araç fiyatları ve diğer konular ile ilgili bilgi almak için 7/24 iletişime geçebilirsiniz.